Ανακοίνωση για την έναρξη του σχολικού έτους

Αγαπητοί γονείς,

με στόχο την εύρυθμη λειτουργία του σχολείου μας παρακαλείσθε:

• Να ενημερώσετε τον τον εκπαιδευτικό της τάξης για τυχόν μεταβολές των στοιχείων επικοινωνίας που έχετε ήδη δηλώσει στη σχολική μονάδα.
  • Να προσκομίσετε υπεύθυνη δήλωση του Νόμου 105 σε περίπτωση που το παιδί σας προσέρχεται στο σχολείο και αποχωρεί από αυτό χωρίς τη συνοδεία ενήλικα.
  • Σας ενημερώνουμε ότι:
    • Το ολοήμερο τμήμα του σχολείου θα λειτουργήσει κανονικά από τη Δευτέρα 16-09-2019.
    • Τη Δευτέρα 16-09-2019 και ώρα 18:00, καλούνται οι γονείς της Α’ τάξης στο σχολείο σε ενημερωτική συνάντηση με τη Διεύθυνση του σχολείου και τους εκπαιδευτικούς των τμημάτων.
    • Την Τετάρτη 18-09-2019 και ώρα 18:00, θα πραγματοποιηθεί ενημερωτική συνάντηση των τάξεων Β’, Γ’, Δ’, Ε’ και ΣΤ’ με τη Διεύθυνση του σχολείου και τους εκπαιδευτικούς των τάξεων.

Η παρουσία όλων των γονέων στις παραπάνω συναντήσεις κρίνεται απαραίτητη.