Πρόγραμμα εορτασμού για τα Ελευθέρια της πόλης των Ιωαννίνων

Στο πλαίσιο του εορτασμού για την απελευθέρωσης της πόλης μας, το σχολείο μας έχει προγραμματίσει τις παρακάτω δράσεις:

• Τρίτη, 20-02-2024, 10:00 π.μ.: Σχολική εορτή
    Την εκδήλωση έχουν ετοιμάσει οι μαθητές/τριες και οι εκπαιδευτικοί της Δ΄ Τάξης και μπορούν να την παρακολουθήσουν οι γονείς των συμμετεχόντων μαθητών.
    Την ημέρα αυτή το σχολείο θα λειτουργήσει κανονικά.
  • Τρίτη, 20-02-2024, 12:00 μμ: Λόφος Δουρούτης
    Συμμετοχή του σημαιοφόρου, των παραστατών και του υπεύθυνου κατάθεσης, στην εκδήλωση που θα γίνει στο λόφο της Δουρούτης, στη μνήμη των έξι πεσόντων παλικαριών.
  • Τετάρτη, 21-02-2024: Συμμετοχή στην παρέλαση
    Ο/η σημαιοφόρος και οι παραστάτες του σχολείου πρέπει να βρίσκονται στις 10:00 π.μ. στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Ιωαννίνων, απ΄όπου υπό την επίβλεψη του κ. Κρέκη Δημητρίου, δ/ντή του 1ου Δημ. Σχ. και του συνοδού εκπαιδευτικού του σχολείου μας, θα μεταβούν στο Μητροπολιτικό ναό, στον χώρο κατάθεσης στεφάνων και ακολούθως στον χώρο συγκέντρωσης για την παρέλαση (στο δρόμο μπροστά από το ξενοδοχείο Grand Serai). Εκεί, θα πρέπει να βρίσκονται, στις 11:30 π.μ.και οι υπόλοιποι /ες μαθητές/τριες που θα εκπροσωπήσουν το σχολείο μας στη μαθητική παρέλαση με τη συνοδεία των εκπαιδευτικών Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας.
    Μετά την παρέλαση, οι γονείς θα παραλάβουν τα παιδιά έξω από τη Δημοτική Βιβλιοθήκη.