Πρώτη παρουσίαση του τραγουδιού Ήπειρος Μάνα

Παρουσιάστηκε για πρώτη φορά στο κοινό των Ιωαννίνων το τραγούδι «ΗΠΕΙΡΟΣ ΜΑΝΑ» από τη χορωδία του Δημοτικού Σχολείου Πεδινής υπό τη διεύθυνση της υπεύθυνης της χορωδίας κας Κωνσταντίνας Μήλια.

Το τραγούδι παρουσιάστηκε, με την ευκαιρία της επετείου για τα εκατόν δέκα χρόνια από την απελευθέρωση της Ηπείρου από τον τουρκικό ζυγό και με πρωτοβουλία του Αντιπεριφερειάρχη πολιτισμού της Περιφέρειας Ηπείρου κ. Οδυσσέα Πότση και την αρωγή της Διεύθυνσης του Δημοτικού Σχολείου Πεδινής.

Οι παιδικές φωνές των μαθητών/τριών της Δ΄τάξης το αγκάλιασαν με θέρμη και έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους στην εκτέλεση του τραγουδιού.

Ευχαριστούμε την Περιφέρεια Ηπείρου καθώς και τους συντελεστές του τραγουδιού για την εμπιστοσύνη που έδειξαν στο σχολείο μας καθώς και για τη μοναδική αυτή ευκαιρία που έδωσαν στους μαθητές/τριες μας, να συμμετέχουν σε μια μοναδική και αξέχαστη εμπειρία.

«ΗΠΕΙΡΟΣ ΜΑΝΑ»
Μουσική: Γιάννης Δεβελέγκας
Στίχοι: Κώστας Τζίμας (Krokos)
Η ηχοληψία έγινε με την ευγενή προσφορά του Στούντιο Μελωδία και του Αλέκου Γεωργίου
Διεύθυνση τραγουδιού στο Youtube: https://youtu.be/opjqcqhVTUU

Posted in Γιορτές, Δραστηριότητες, Νέα.