Πρόγραμμα εορτασμού 25ης Μαρτίου

Στις 24-03-2023, οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν κανονικά στο σχολείο, χωρίς τσάντες, θα παρακολουθήσουν τις εορταστικές εκδηλώσεις, που ετοίμασε η ΣΤ΄ Τάξη και θα αποχωρήσουν στις 11:30.

Το Αστικό και Υπεραστικό ΚΤΕΛ, έχουν ενημερωθεί για την ώρα λήξης του προγράμματος.

Παρακαλούνται οι γονείς των μαθητών/τριών, που μεταφέρονται με ταξί, να ενημερώσουν τους μεταφορείς για την ώρα αποχώρησης και κυρίως να τους γνωστοποιήσουν, αν τα παιδιά τους θα αποχωρήσουν με ταξί ή αν θα τα παραλάβουν οι γονείς τους στις 11:30, καθώς έχει παρατηρηθεί αποχώρηση μαθητών με τη συνοδεία γονέων, χωρίς προηγούμενη ενημέρωση του μεταφορέα, γεγονός που δημιουργεί αναστάτωση στον προγραμματισμό των δρομολογίων των ταξί, που έχουν την ευθύνη μεταφοράς μαθητών/τριών.

Την γιορτή, που θα ξεκινήσει στις 9:00, μπορούν να παρακολουθήσουν και οι γονείς της ΣΤ΄ Τάξης.

Το Ολοήμερο Πρόγραμμα δε θα λειτουργήσει.

Posted in Γιορτές, Δραστηριότητες, Λειτουργία του σχολείου, Νέα.