Πρόγραμμα Κυκλοφοριακής Αγωγής

Την ευκαιρία να γνωρίσουν και να εξοικειωθούν με τους  βασικούς κανόνες του Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας,  είχαν οι μαθητές της Δ΄τάξης του σχολείου , μέσα από τη συμμετοχή τους στο πρόγραμμα «Παίζω, μαθαίνω, κυκλοφορώ», που διοργάνωσε η Τροχαία Ιωαννίνων σε συνεργασία με το Ινστιτούτο Οδικής Ασφάλειας « Πάνος Μυλωνάς».
Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους υπεύθυνους για την τόσο σημαντική αυτή εκπαιδευτική δράση καθώς και στους συντελεστές της.
Παρόμοιες δράσεις είναι σημαντικό να πραγματοποιούνται ανά τακτικά χρονικά διαστήματα για τα παιδιά όλων των εκπαιδευτικών βαθμίδων , ειδικά σε μια χώρα,  που τα τροχαία ατυχήματα αποτελούν την πρώτη αιτία θανάτου για τις ηλικίες 19- 29 ετών.
Η Δράση πραγματοποιήθηκε από τις 21/11/2002 έως 25/11/2022,  υπό την αιγίδα του Πανηπειρωτικού Εθνικού Αθλητικού Κέντρου Ιωαννίνων , στο κλειστό γυμναστήριο της Λιμνοπούλας.
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί
– Δ1,  Μπόκου Αριστέα
– Δ2,  Σίντος Κωνσταντίνος

Posted in Δραστηριότητες, Εκπαιδευτικές δραστηριότητες, Νέα.